O nás

Ako a prečo vznikol projekt Operchip

Za firmou Operchip s.r.o a projektom Operchip je človek Ing. Radoslav Chovan, ktorý s tímom ľudí začal vyvíjať celé portfólio hardvérových komponentov pre inteligentné domy už pred jedenástimi rokmi. Tento hardvér beží v 60 domoch už niekoľko rokov. Beží na operačnom systéme pre mikrokontroléry, ktorý bol vyvinutý pre účely internetu vecí oveľa skôr, ako sa pojem internet vecí dostal do povedomia. Skúsenosti na takýto vývoj čerpal z predchádzajúcich projektov napríklad vývoja PDA - minipočítača do ruky s WIFI, Bluetooth, GSM a GPS modulom ešte skôr (2004), ako prišli na trh prvé mobilné telefóny s veľkou dotykovou obrazovkou, alebo vývoja monitorovacieho systému odpočtov plynomerov veľkoodberateľov a regulačných staníc cez GPRS sieť pre Slovenské plynárne (1999), vývoja kompletnéko kávomatu s 16 receptúrami a mincovníkom so zberom informácií cez SMS (2002) a množstva ďalších projektov. 

Na konte má úspešný vývoj približne 100 rôznych zariadení na rôznych mikrokontroléroch a ARM procesoroch, ktoré všetky spadajú do kategórie internetu vecí.

Ing. Radoslav Chovan má skončenú strednú priemyselnú školu elektrotechnickú odbor Elektrické stroje a prístroje a Technickú univerzitu elektrotechnickú fakultu odbor rádioelektronika.

Náš tím

Náš tím

Ing. Radoslav Chovan